Martin Koudelka získal významné ocenění v soutěži Právník roku

Advokát Skils Martin Koudelka získal ocenění v kategorii Talent roku, která je součástí celojustiční soutěže Právník roku 20/21.

Martin Koudelka získal ocenění za svou práci „Unijní ochrana hospodářské soutěže jako argument pro přistoupení EU k Úmluvě“, jež byla v aktuálním dvojročníku vyhlášena jako třetí nejlepší v rámci zmíněné kategorie Talent roku.

Oceněná práce přibližuje, proč by Evropská unie neměla nadále otálet se splněním své povinnosti přistoupit k Úmluvě o ochraně lidských práv a základních svobod. V tomto ohledu poukazuje zejména na kvazi-trestní pravomoci orgánů EU v oblasti ochrany hospodářské soutěže. Jedná se o aktuální téma, v době zpracování práce ostatně docházelo k obnovení přístupových rozhovorů. Práce je k dispozici zde.

Výsledky soutěže Právník roku 20/21, kterou organizují Česká advokátní komora a společnost EPRAVO.CZ, byly slavnostně vyhlášeny 27. května na galavečeru v TOP Hotelu Praha.

Martin Koudelka je druhým advokátem Skils, který byl v rámci soutěže Právník roku oceněn v kategorii Talent roku. V roce 2018 obdržel cenu za 2. místo Stanislav Mikeš za esej o vztahu práva a umělé inteligence.

Přečtěte si také:

Nahoru
Zavřít