Skils získala cenu Advokátní mandát roku za poradenství v největší transakci českého bankovnictví za poslední dvě dekády

Advokátní kancelář Skils obdržela prestižní ocenění Advokátní mandát roku 2023. Cenu ji udělil renomovaný magazín Lawyers & Business, který přináší informace o dění v právnické obci, o ekonomické situaci v tomto odvětví a o lidech z oboru.

Skils ocenění získala za právní poradenství České spořitelně, největší české bance podle počtu klientů, při koupi úvěrového portfolia české Sberbank. Při kupní ceně 41 miliard Kč se jedná o největší M&A transakci na českém bankovním trhu od privatizace velkých bank na přelomu milénia. Prodej úvěrového portfolia se uskutečnil v rámci největší a nejsledovanější české insolvence posledních let.

„Ocenění za mandát roku nám udělalo velkou radost a děkujeme za něj. Velice si ceníme, že jsme mohli České spořitelně v této výjimečné transakci poskytovat právní poradenství. Byla to práce komplexní, náročná a v mnoha ohledech adresující dosud neřešené právní otázky, ale právě z tohoto důvodu nás velice těšila,“ shodli se Karel Muzikář, vedoucí partner advokátní kanceláře Skils, a Karel Dřevínek, partner advokátní kanceláře Skils, kteří na transakci společně pracovali.

Foto: A11, Daniel Hromada

Nahoru
Zavřít