Jiří Kindl jako předseda předsednictva Komise pro hospodářskou soutěž ICC ČR moderoval kulatý stůl s ÚOHS

Partner advokátní kanceláře Skils Jiří Kindl z pozice předsedy předsednictva Komise pro hospodářskou soutěž ICC ČR (International Chamber of Commerce Česká republika/Mezinárodní obchodní komora v České republice) moderoval kulatý stůl mezi zástupci vedení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a členy Komise pro hospodářskou soutěž, respektive dalšími členy ICC ČR.

Kulatý stůl se uskutečnil 13. dubna 2023 v prostorách Hospodářské komory ČR v Praze. Za ÚOHS se setkání zúčastnilo jeho vedení: Petr Mlsna (předseda ÚOHS), Kamil Nejezchleb (místopředseda Sekce hospodářské soutěže), Petr Solský (místopředseda Sekce legislativy a veřejné regulace), Jana Zmeškalová (ředitelka Odboru metodiky a kontroly tržní síly), Lenka Svobodová (ředitelka Odboru dominance, fúzí a vertikálních dohod) a Igor Pospíšil (ředitel Odboru kartelů).

Předmětem diskuze byla aktuální témata v oblasti hospodářské soutěže, konkrétně se diskuze týkala projednávané novelizace zákona o ochraně hospodářské soutěže v Parlamentu ČR, zejména s ohledem na záměry ÚOHS z hlediska výkladových stanovisek, leniency u vertikálních dohod či zohledňování compliance programů při ukládání pokut, dále otázek vyplývajících z Úřadem provedeného sektorového šetření v oblasti distribuce léčiv, nově účinné novely zákona o významné tržní síle či modernizace a reformy spojování soutěžitelů.

Komise pro hospodářskou soutěž byla založena ICC ČR v roce 2022 s cílem věnovat se aktuálním otázkám spojeným s hospodářskou soutěží v České republice a v rámci regionu Střední Evropy. Jiří Kindl předsedá pětičlennému předsednictvu, jež má na starosti exekutivní řízení činnosti Komise.

Více informací k činnosti Komise pro hospodářskou soutěž a ke kulatému stolu je k dispozici na internetových stránkách ICC ČR.

Nahoru
Zavřít