Jiří Kindl jako předseda předsednictva Komise pro hospodářskou soutěž ICC ČR moderoval kulatý stůl s ÚOHS

Partner advokátní kanceláře Skils Jiří Kindl z pozice předsedy předsednictva Komise pro hospodářskou soutěž ICC ČR (International Chamber of Commerce Česká republika/Mezinárodní obchodní komora v České republice) moderoval kulatý stůl mezi zástupci vedení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a členy Komise pro hospodářskou soutěž, respektive dalšími členy ICC ČR a návštěvníky.

Kulatý stůl se uskutečnil 18. dubna 2024 v prostorách Svazu českých a moravských výrobních družstev. Za ÚOHS se setkání zúčastnilo jeho vedení: Petr Mlsna (předseda ÚOHS) a Kamil Nejezchleb (místopředseda Sekce hospodářské soutěže).

Předmětem diskuze byla aktuální témata v oblasti hospodářské soutěže, konkrétně se diskuze týkala nového legislativního návrhu na posílení pravomocí ÚOHS, aplikace nových metodik ÚOHS a praxe ÚOHS v oblasti kartelových dohod uzavíraných mezi účastníky výběrových řízení a dohod o určování cen pro další prodej.

Komise pro hospodářskou soutěž byla založena ICC ČR v roce 2022 s cílem věnovat se aktuálním otázkám spojeným s hospodářskou soutěží v České republice a v rámci regionu Střední Evropy. Jiří Kindl předsedá pětičlennému předsednictvu, jež má na starosti exekutivní řízení činnosti Komise.

Více informací k činnosti Komise pro hospodářskou soutěž a ke kulatému stolu je k dispozici na internetových stránkách ICC ČR.

Nahoru
Zavřít