Skils zastupuje MONETA Money Bank při koupi skupiny Air Bank od PPF v největší transakci českého bankovnictví posledního desetiletí

Advokátní kancelář Skils poskytuje právní poradenství MONETA Money Bank při koupi Air Bank a českého a slovenského Home Creditu od skupiny PPF v největší transakci českého bankovnictví posledního desetiletí.

Transakce je unikátní nejen svým rozsahem při kupní ceně 25,9 miliardy Kč, ale i způsobem financování, kdy převážná část ceny bude pokryta výtěžkem veřejné nabídky nových akcií stávajícím akcionářům MONETA Money Bank. Tato emise nových akcií MONETA Money Bank bude první svého druhu na českém kapitálovém trhu.

Pro MONETA Money Bank s více než 17 tisíci akcionáři jde o zcela přelomovou akvizici, která z ní učiní lídra v oblasti českého retailového bankovnictví a třetí největší českou banku s 2,5 miliony klientů a bilanční sumou přesahující 500 miliard Kč.

Akvizice skupiny Air Bank byla v prosinci 2021 schválena akcionáři MONETA Money Bank a její vypořádání podléhá souhlasu bankovních a soutěžněprávních orgánů.

O transakci pravidelně informují všechny významné ekonomické mediální agentury, včetně Bloomberg či Reuters, a v České republice například E15, Seznam Zprávy nebo Forbes.  Transakci se věnuje také renomovaný online magazín CEE Legal Matters, který monitoruje dění na trzích právních služeb v zemích střední a východní Evropy.

Nahoru
Zavřít