Skils zastupovala Českou spořitelnu při akvizici českého byznysu rakouské banky Waldviertler Sparkasse Bank

Advokátní kancelář Skils zastupovala Českou spořitelnu při akvizici části obchodního závodu rakouské banky Waldviertler Sparkasse Bank představující většinu aktivit Waldviertler Sparkasse Bank v oblasti retailového a komerčního bankovnictví na území České republiky.

Vedle strukturace transakce a vyjednávání smluvní dokumentace Skils radila České spořitelně v otázkách bankovní regulace a soutěžního práva při získání regulatorních souhlasů a integraci nabývané části závodu do systémů České spořitelny.

Waldviertler Sparkasse Bank patří do skupiny rakouských spořitelen Sparkassengruppe a v České republice provozovala bankovní činnost 26 let prostřednictvím svých poboček v jižních Čechách, na Vysočině a na jižní Moravě.

Česká spořitelna je největší českou bankou podle počtu klientů aktuálně čítajících 4,5 milionu s konsolidovanou bilanční sumou přes 1,6 bilionu Kč. Česká spořitelna je součástí rakouské finanční skupiny Erste Group Bank, která má vedoucí postavení v retailovém a korporátním bankovnictví ve střední a východní Evropě.

Nahoru
Zavřít