Skils poskytla komplexní právní poradenství společnosti Plzeňský Prazdroj při vývoji inovativního výčepního zařízení

Advokátní kancelář Skils poskytla komplexní právní poradenství a podporu společnosti Plzeňský Prazdroj ve všech fázích vývoje unikátního designového minivýčepu Barnie.

Právní poradenství advokátní kanceláře Skils zahrnovalo přípravu komplexní smluvní a další dokumentace a právní podporu při realizaci celého projektu – a to od úvodního hackathonu až po navazující další technický vývoj daného výčepního zařízení, včetně souvisejícího transferu technologií. Advokáti Skils také Plzeňský Prazdroj úspěšně zastupovali v souvisejících řízeních v oblasti vynálezů (patentů), užitných a průmyslových vzorů i ochranných známek před Úřadem průmyslového vlastnictví a Úřadem Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO).

Barnie je inovativní výčepní zařízení, nejen z hlediska použitých technologií, ale také designu. Využívá prvky technologie tankového piva a na rozdíl od běžných pivních výčepů nevyžaduje jeho provoz žádnou sanitaci. Momentálně zařízení v pilotním provozu funguje již ve více než 100 kavárnách a moderních bistrech v Praze, Brně, Ostravě, Bratislavě a Košicích.

Více o minivýčepu Barnie najdete zde.

Foto: Plzeňský Prazdroj

Nahoru
Zavřít