Skils – nadační fond letos rozdělil mezi 32 žadatelů 987 781 Kč

Skils – nadační fond, jehož hlavním partnerem je advokátní kancelář Skils, v letošním roce rozdělil mezi 32 žadatelů celkem 987 781 Kč. Od roku 2009 fond podpořil už 336 jednotlivých žádostí ve výši 9 943 950 Kč.

Nadační fond podporuje děti i dospělé s nelehkým osudem. Většinou jde o děti s různým postižením, o které se starají matky samoživitelky – v některých případech jde o otce samoživitele. V těchto neúplných rodinách žije obvykle více dětí, výjimkou bohužel nejsou sourozenci s postižením. Mnohé rodiny a jednotlivce nadační fond podporuje dlouhodobě.

Nejpalčivějším problémem pro žadatele zůstává pořízení osobního automobilu. Lidé s těžkým postižením obvykle nemohou cestovat hromadnou dopravou, nehledě na to, že jsou mnohdy z venkova a potřebují dojíždět za lékaři často i stovky kilometrů. Rodiče, převážně maminky samoživitelky, kvůli náročné péči o děti nemohou pracovat a pořízení auta (většinou s nutnou úpravou pro převoz osoby s postižením) je pro ně nedosažitelné. Skils – nadační fond letos na pořízení či úpravu osobního automobilu přispěl celkovou částkou 345 tisíc Kč.

Dalším velmi častým účelem žádostí jsou služby osobní asistence či pořízení kompenzačních pomůcek. Náš nadační fond podporuje tradičně i hospicová zařízení, ale pomáháme například také organizacím, které poskytují ranou péči. Právnickým osobám přispíváme nejčastěji na mzdové náklady, zdravotnické prostředky a kompenzační pomůcky.

Informace o všech příspěvcích nadačního fondu naleznete na www.skils-nadacni-fond.cz.

Nahoru
Zavřít