Jiří Kindl jako předseda předsednictva Komise pro hospodářskou soutěž ICC ČR moderoval kulatý stůl s ÚOHS

Partner advokátní kanceláře Skils Jiří Kindl z pozice předsedy představenstva Komise pro hospodářskou soutěž ICC ČR (International Chamber of Commerce Česká republika/Mezinárodní obchodní komora v České republice) moderoval kulatý stůl mezi zástupci vedení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a členy Komise pro hospodářskou soutěž, respektive dalšími členy ICC ČR.

Kulatý stůl se uskutečnil 21. dubna 2022 v prostorách ICC ČR v Praze, za Úřad vystoupili jeho předseda Petr Mlsna, místopředseda Kamil Nejezchleb, ředitel odboru kartelů Igor Pospíšil a ředitelka odboru dominance, fúzí a vertikálních dohod Lenka Svobodová. Předmětem diskuze byla aktuální témata práva hospodářské soutěže a aplikační praxe Úřadu, například otázky ukládání pokut za protisoutěžní jednání, zohledňování argumentace udržitelností při aplikaci soutěžního práva, aktuálních priorit Úřadu v oblasti restriktivních praktik či otázek plánované novelizace zákona o ochraně hospodářské soutěže.

Komise pro hospodářskou soutěž byla založena ICC ČR v roce 2022 s cílem věnovat se aktuálním otázkám spojeným s hospodářskou soutěží v České republice a v rámci regionu Střední Evropy. Jiří Kindl předsedá pětičlennému předsednictvu, jež má na starosti exekutivní řízení činnosti Komise.

Více informací k činnosti Komise pro hospodářskou soutěž a ke kulatému stolu je k dispozici na internetových stránkách ICC ČR.

Nahoru
Zavřít