Advokátní kancelář Skils poskytovala právní poradenství společnosti MONETA Money Bank při akvizici Wüstenrot stavební spořitelny a Wüstenrot hypoteční banky

Advokátní kancelář Skils poskytovala právní poradenství společnosti MONETA Money Bank při koupi Wüstenrot stavební spořitelny a Wüstenrot hypoteční banky. Při kupní ceně ve výši 4,6 miliardy Kč se jedná o jednu z největších transakcí na českém bankovním trhu v posledních letech a největší akvizici ze strany společnosti MONETA Money Bank v její historii.

Wüstenrot stavební spořitelna je jednou z pěti stavebních spořitelen působících v České republice, která nabízí širokou škálu produktů stavebního spoření. Wüstenrot hypoteční banka poskytuje komplexní financování bytových potřeb.

Pro společnost MONETA Money Bank, která je s více než jedním milionem klientů čtvrtou největší bankou a pátým největším poskytovatelem hypotečních úvěrů v České republice, představuje transakce zásadní strategický krok. Společnost MONETA Money Bank díky ní získá dalších 350 tisíc klientů a 50 miliard Kč vkladů.

Vypořádání transakce podléhá souhlasu České národní banky a Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a očekává se 1. dubna 2020.

Nahoru
Zavřít