Advokátní kancelář Skils poskytovala právní poradenství americkému private equity fondu General Atlantic při koupi většinového podílu ve společnosti Kiwi.com

Advokátní kancelář Skils poskytovala ve spolupráci s londýnskou kanceláří Weil, Gotshal & Manges právní poradenství americkému private equity fondu General Atlantic při koupi většinového podílu ve společnosti Kiwi.com s.r.o., jednomu z nejúspěšnějších českých start-upů.

Technologická společnost Kiwi.com s.r.o. nabízí online prodej letenek s unikátním propojením letecké a pozemní dopravy i od vzájemně nespolupracujících dopravců do jediného itineráře. Byla založena v roce 2012 v Brně, zaměstnává po celém světě více než 2 400 lidí a v letech 2017 a 2018 ji časopis Forbes zvolil nejlepším českým start-upem.

Globálně působící private equity fond General Atlantic se zaměřuje na tzv. growth equity, tedy poskytování kapitálu a strategické podpory rostoucím společnostem k jejich dalšímu rozvoji. Fond General Atlantic byl založen v roce 1980 a investuje do inovativních společností zejména v technologickém, finančním či zdravotnickém sektoru. Za téměř 40 let své existence investoval do více než 350 společností a jeho portfolio zahrnuje například společnosti Airbnb, Flixbus či Uber.

Další informace naleznete například v článcích na serverech Lidovky.cz a E15.cz.

Nahoru
Zavřít