Aktuálně

Aktuálně

Advokátní kancelář Skils úspěšně zastupovala společnost TELEFÓNICA S.A. v řízení před Nejvyšším soudem ČR o nároku na zaplacení cca 2 mld. Kč

Advokátní kancelář Skils úspěšně zastupovala přední světovou telekomunikační společnost TELEFÓNICA S.A. v řízení před Nejvyšším soudem ČR týkajícím se nároku dvou kyperských společností na zaplacení přibližně 2 mld. Kč (spolu s úroky z prodlení) v souvislosti s povinnou nabídkou převzetí navazující na privatizaci společnosti ČESKÝ TELECOM, a.s. Nejvyšší soud vyhověl dovolání společnosti TELEFÓNICA S.A. a ve svém rozhodnutí vyslovil precedenční závazný právní názor, který je významný nejen v oblasti povinných nabídek převzetí, ale rovněž pokud jde o povinnost vykládat vnitrostátní právo v souladu se směrnicemi EU v době před uplynutím lhůty k jejich provedení.

Tiskovou zprávu Nejvyššího soudu k danému rozhodnutí najdete zde.

14. 2. 2019


Advokátní kancelář Skils úspěšně zastupovala České dráhy ve sporu o sedm miliard korun

Advokátní kancelář Skils úspěšně zastupovala České dráhy ve sporu se společností RegioJet. Ta se domáhala vrácení 7,16 miliardy korun, které v roce 2008 České dráhy získaly za převod pozemků, části kolejí a dalších nemovitostí na Správu železniční dopravní cesty. Podle žaloby se jednalo o nedovolenou podporu. Městský soud v Praze žalobu zamítl.
Další informace najdete v článku na webu Hospodářských novin nebo zdopravy.cz.
6. 2. 2019

Info.cz: První velký rozhovor s Karlem Muzikářem o Skils: Jak fungují, kolik stojí a co plánují

Advokát Karel Muzikář vykoupil společně se svými kolegy Karlem Dřevínkem, Petrem Severou a Karolínou Horákovou podíl pražské pobočky kanceláře Weil, Gotshal & Manges, s níž budou nadále spolupracovat na smluvní bázi. Právně stále stejná společnost, se shodnými právníky i klienty, nyní nese název Skils. Muzikář v prvním velkém rozhovoru k tématu zdůrazňuje, že se v podstatě nic nemění. „Já už jsem částečným vlastníkem byl, svůj podíl jsem zvětšil. Zbylí tři kolegové vykoupili podíl pana Michaela Franciese. My čtyři jsme tak stoprocentními vlastníky této kanceláře a budeme nadále úzce spolupracovat s advokátní kanceláří Weil tam, kde to bude pro obě strany výhodné,“ popisuje pro INFO.CZ.

Rozhovor najdete zde.

17. 1. 2019


Pod autorským vedením partnera Skils Jiřího Kindla vyšel v nakladatelství C.H. Beck komentář k zákonu o náhradě škody v oblasti hospodářské soutěže

Odborné nakladatelství C.H. Beck vydalo komentář k zákonu o náhradě škody v oblasti hospodářské soutěže. Vedoucím autorského kolektivu je Jiří Kindl, partner advokátní kanceláře Skils a přední odborník v oblastech řešení sporů a hospodářské soutěže. Komentář přináší ucelený výklad k tomuto předpisu, který do českého právního prostředí od 1. 9. 2017 implementuje směrnici 2014/104. Publikace nabízí také výklad souvisejících unijních norem, jakož i uvedení do problematiky veřejné větve soutěžního práva.

11. 1. 2019


Lidové noviny: Budoucnost kvalitní advokacie je v lidech, ne firmách, říká Karel Muzikář

Honoráře českých advokátů klesají. „V Londýně či New Yorku je vývoj opačný, sazby rostou až o deset procent,” říká v rozhovoru pro LN Karel Muzikář, jeden z nejvlivnějších tuzemských advokátů.

Rozhovor si můžete přečíst zde.

3. 12. 2018